www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Стан ринку харчової продукції України викликає занепокоєння фахівців!

Останнім часом на ринку харчових продуктів в Україні склалася дуже неприємна та небезпечна ситуація.

 

 

 

Крім того, що в ЗМІ постійно висвітлюються скандали з поставками недоброякісних та фальсифікованих продуктів в підрозділи Збройних Сил України та дитячі навчальні заклади, пересічний споживач взагалі не має можливості вибрати собі харчовий продукт, який на 100% відповідає заявленим якісним показникам та нормативним документам.Позиція деяких реформаторів системи ринкового нагляду та технічного регулювання, що «ринок сам повинен сам себе відрегулювати», викликає якщо не обурення, то непорозуміння або подив.

Світовий досвід підтверджує, що прерогатива держави опікуватись безпекою та якістю продуктів та товарів і вона повинна це робити постійно, цілеспрямовано та безкомпромісно. В ЄС заходи стосовно ринкового нагляду та відповідальність за порушення щорічно посилюються. В Україні ж весь тягар боротьби за випуск якісної продукції лягає лише на плечі громадських організацій.

Випробувальний центр ДП «Київоблстандартметрологія» майже щодня отримує на випробування продукцію, яку відібрано громадськими організаціями в різних торгових мережах України. Нажаль, більше ніж половина зразків не відповідає вимогам ДСТУ та іншим нормативним документам.

Інколи трапляються взагалі непорозумілі випадки. Наприклад ГО «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «СПОЖИВЧА ДОВІРА»» відібрала і передала на випробування в лабораторію ДП «Київоблстандартметрологія» масло солодковершкове селянське «Звени Гора», в результаті випробувань якого фахівці лабораторії зафіксували недопустимий вміст рослинних жирів, про що було повідомлено громадську організацію та виробника. Згодом спільна комісія встановила, що вказані зразки, марковані як продукція «Звени Гора», підприємством не вироблялися та взагалі не мають до нього ніякого відношення. Упаковка масла не відповідає тій, що використовується підприємством, а також не відповідає документації номер партії виробництва. Після цього випадку продукція «Звени Гора» ще тричі відбиралася без попередження, в результаті усі зразки повністю відповідали вимогам ДСТУ 4399:2005 та жодного разу не містили жири немолочного походження.

Ця ситуація свідчить про те, що від фальсифікованої неякісної продукції немає захисту не лише споживачам, а й добросовісним виробникам, операторам харчового ринку України.

Нажаль, захистити свої права споживачі та виробники можуть наразі лише власними зусиллями.

Постійне підтвердження якості виробленої продукції в акредитованих випробувальних центрах та простежуваність всіх процедур її безпеки третьою стороною – це сьогодні єдиний сьогодні шлях довести добросовісність виробника та свої чесні наміри стосовно українського споживача.

А наша порада при виборі продуктів: уважно слідкуйте за нашими повідомленнями та публікаціями. Ми, як і завжди, стоїмо на сторожі вашого здоров’я та інтересів.

stat24 -счетчик посещаемости сайта
Стан ринку харчової продукції України викликає занепокоєння фахівців!