www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

В Україні пропонується повністю заборонити фосфатну хімію

У Верховній Раді України 26.09.2016 р. зареєстрований проект Закону України № 5182 «Про основи здійснення державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії».

Сьогодні законодавство України дозволяє імпортувати і застосовувати пральні порошки, що містять 35 % фосфатів.

Через їх застосування до навколишнього природного середовища України щоденно потрапляє 70-75 тисяч тонн фосфатів, а безпосередньо до прісноводних водоймищ - 60-65 тисяч тонн сульфатів.

У провідних європейських країнах: Італії, Австрії, Голландії, Норвегії, Німеччині, а також у США та Канаді існує повна заборона на застосування в побуті мийних засобів на основі фосфатів. Це пояснюється їхнім масовим розповсюдженням та постійним контактом людини з миючими засобами, включаючи контакт шкіри людини з одягом, на якій є залишки токсичних компонентів пральних порошків. Крім того, фосфати, які потрапляють зі стічними водами до очисних каналізаційних споруд біологічного типу пригнічують біологічні функції мікроорганізмів і таким чином руйнують очисні споруди і долучаються до природного середовища неочищеними.

З метою врегулювання відносин, які виникають у процесі правого здійснення державного регулювання у сфері поводження із синтетичними миючими засобами та товарами побутової хімії та повної заборони використання на території України синтетичних мийних засобів та товарів побутової хімії на основі фосфатів розроблено проект Закону України «Про основи здійснення державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії».

У законопроекті визначено мету здійснення державного регулювання у сфері поводження із синтетичними миючими засобами та товарами побутової хімії, сферу дії закону, державне регулювання у сфері поводження із синтетичними миючими засобами та товарами побутової хімії, державний контроль та відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері поводження із синтетичними миючими засобами та товарами побутової хімії.

Також, законопроектом пропонується з 1 січня 2017 року заборонити виробництво, імпорт та реалізацію на ринку на митній території України синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії з вмістом фосфатів (загальний фосфор).

За порушення вимоги щодо заборони виробництва, імпорту та реалізацію на ринку на митній території України синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії з вмістом фосфатів законопроектом пропонується до суб'єктів господарювання застосовувати фінансові санкції у вигляді штрафу.

Очікується, що прийняття Закону сприятиме забезпеченню екологічної безпеки і відповідати нормам та вимогам Євросоюзу.

stat24 -счетчик посещаемости сайта
В Україні пропонується повністю заборонити фосфатну хімію