www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73

15 Березня - Всесвітній День прав споживача

altДемократичне суспільство гарантує людині свободу та захист її прав. Побудувати таку систему та утримувати її – головна умова для процвітаючої країни. Проте необхідно пам’ятати й про те, що саме з повсякденного життя, загальнодержавних пріоритетів, суворого контролю за їхнім дотриманням складається багаторівневий ефективний захист прав людини, життя якої неможливе без якісних, необхідних продуктів, товарів, послуг. Тому недивно, що права споживачів завжди були важливою складовою міцної, стабільної держави.

 

Права споживачів: Україна і світ

altПраво на безпекуЩе у 1962 році, а саме 15 березня, Президент США Джон Ф. Кеннеді проголосив на засіданні конгресу США чотири основних права споживача:

 • Право бути поінформованим (достовірну інформацію)
 • Право на безпеку 
 • Право вибору
 • Право бути почутим

З цього дня світова спільнота відзначає Всесвітній День прав споживача, який є днем солідарності споживачів та споживчих організацій. Україна перша з країн СНД у 1991 році прийняла закон «Про захист прав споживачів», який отримав високу оцінку з боку Європи. За роки незалежності в Україні сформована й діє розгалужена система захисту прав споживачів на державному та регіональному рівнях, визначені пріоритетні напрямки споживчої політики, розвивається громадський рух споживачів, здійснюються заходи щодо захисту внутрішнього ринку від небезпечних, неякісних та фальсифікованих товарів. Крім того, основою захисту прав споживачів є положення Розділу ІІ Конституції України, яким визначено права, свободи та обов’язки людини та громадянина. Зокрема, частиною 3 статті 42 передбачено, що держава: «захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів». У свою чергу, стаття 50 Конституції України передбачає право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

«Якісні продукти і послуги – потреба кожного»

altСама законодавча база - міцне підґрунтя, а дієвим інструментом забезпечення якості і безпеки продукції є нагляд і контроль з боку держави. Головна мета якого – використовуючи правові методи впливу на виробників, захистити права споживача на отримання товарів і послуг безпечних при вживанні в експлуатації, не допустити надходження на ринок продукції, яка не відповідає вимогам нормативних документів.

Основна увага з боку держави надається стану якості харчової продукції, продукції легкої промисловості, складній побутовій техніці, товарам народного вжитку.

Для ДП «Київоблстандартметрологія» питання якості продуктів, товарів стоїть на вагомому місці, адже покладені основні завдання на підприємство передбачають роботу спрямовану на контроль за дотриманням норм та стандартів встановлених законодавчо. Так, підприємство працює у трьох основних напрямках:

 • метрологія – контроль за дотриманням точності вимірювань (відділи ДМК ЗВТ іонізуючих випромінювань, механічних та геометричних величин, електротеплотехнічних вимірювань);
 • сертифікація – підтвердження відповідності харчової продукції та сільськогосподарської сировини, продукції промислового призначення, сертифікація послуг та систем управління, сертифікація НАССР;
 • стандартизація – участь у розробці національних стандартів та надання підприємствам послуг, пов’язаних з актуалізацією і підтримкою в належному стані їх нормативної бази.

«Для пересічного громадянина однією з гарантій того, що продукція є якісною і безпечною, є сертифікат відповідності продукції вимогам нормативних документів. Сьогодні, в умовах лібералізації зовнішньоекономічної діяльності, обов'язкова сертифікація продовжує відігравати важливу роль. Завдяки органам з сертифікації попереджається ввезення в Україну неякісної, а іноді і небезпечної для здоров'я і життя людей, продукції», - наголошує Генеральний директор ДП «Київоблстандартметрологія» Цибуленко Віталій Валерійович.

З особливою увагою фахівці органу з сертифікації ДП «Київоблстандартметрологія» відносяться до сертифікації харчової продукції та товарів широкого вжитку. Сучасне устаткування випробувальної лабораторії по визначенню вмісту пестицидів і мікотоксинів, токсичних елементів, фізико-хімічних та мікробіологічних показників, вмісту генетично модифікованих організмів, дозволяє забезпечувати контроль безпеки продукції на відповідність вимогам нормативної документації і вимогам органів охорони здоров'я.

Споживач повинен знати про свої права

altЦього року відзначення Всесвітнього дня прав споживача – ще один привід нагадати українцям, що життєво необхідні продукти, повсякденні послуги повинні бути якісними, бо так того вимагає закон, бо це необхідна складова цивілізованого суспільства. «Необхідно пам’ятати про те, що кожен має право отримувати лише якісні товари, які відповідають нормам та стандартам. Це не тільки безпечно, це запорука для здоров’я майбутнього покоління. Інколи прослідкувати за усім просто неможливо і недобросовісний виробник знаходить шпарини й випускає свою продукцію на прилавки магазинів. Тому сам споживач повинен бути уважним – бажаючих одурити у наш час вистачає. Та це неможливо зробити якщо ви звертаєте увагу на інформацію про товар, яка зазначена на маркуванні, коли вимагаєте документи на продукцію, що підтверджують її якість. Настоюючи на своїх правах, ви піклуєтеся про здоров’я рідних, ви будуєте правову державу, у якій виробники поважають споживача, відповідально ставляться до роботи, за що їх продукцію визнають на зовнішньому і внутрішньому ринках», - зазначає Віталій Валерійович.

Крім обізнаності споживача у досягненні справедливості допомагає співпраця між державними органами і громадськістю.

Колектив ДП «Київоблстандартметрологія» щиро вітає усіх, хто бере безпосередню участь у формуванні і реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів, хто захищає права людини, особистості, споживача. Та бажає кожному споживачу міцного здоров’я, життєвої наснаги та родинного добробуту!

stat24 -счетчик посещаемости сайта
15 Березня - Всесвітній День прав споживача