www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

20 травня - Всесвітній День Метрології

WMD 2019 UA A4120 травня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День Метрології - науки, яка вивчає вимірювання, способи досягнення їхньої єдності і необхідної точності.

 Метрологія (від греч. metron – міра, вимірювальний інструмент) – наука про вимірювання, методи та засоби забезпечення їх єдності і способи досягнення належної точності.

 Засновник наукової метрології та державної перевірочної служби Дмитро Іванович Менделєєв зробив визначення: "Наука начинается с того времени, когда начинают измерять. Точная наука невозможна без меры".

alt

Рішення про запровадження Всесвітнього Дня Метрології було прийнято в жовтні 1999 року на 88-му засіданні Міжнародного Комітету Мір та Ваги (МКМВ) у зв’язку з 125–й річницею підписання Метричної конвенції. Вона була підписана повноважними представниками урядів 17 розвинутих країн 20 травня 1875 року в Парижі, на міжнародній дипломатичній конференції. Представники, які підписали Конвенцію, зобов’язались створити та утримувати на свої внески Міжнародне Бюро Мір та Ваги (МБМВ), в задачі якого входило створення міжнародних та національних метричних еталонів, зберігання міжнародних еталонів і порівняння з ними національних еталонів.

 Завдячуючи підписаній Конвенції, вперше в міжнародний обіг була введена єдина система одиниць – метрична система мір, яка побудована за зручним для використання десятичним принципом. Метрична система мір була створена в кінці XVIII ст., коли розвиток промисловості та торгівлі зажадав заміни безлічі місцевих мір – єдиними, міжнародними. Метричні міри були засновані не на довільно вибраних штучних еталонах, розміри яких могли змінюватись, а на взятих із природи, чим була забезпечена їхня незалежність від зберігання еталонів. Наприклад, за одиницю довжини в 1791 році вчені із Франції прийняли одну десятимільйонну частину четверті Паризького меридіану. Згодом ця метрична система стала Міжнародною й на сьогоднішній день є офіційною більш ніж у ста країнах світу.

 Гасло професійного свята метрологів у 2019 році – «Міжнародна система одиниць - фундаментально краща»! 

 

І вона дійсно покращена, адже у переглянутому SI чотири базові одиниці, а саме: кілограм, ампер, кельвін і моль – перевизначені з точки зору констант; нові визначення засновані на фіксованих чисельних значеннях постійної Планка (h), елементарного заряду (e), постійної Больцмана (k) і постійної Авогадро (NА) відповідно.

Сьогодні важко осягнути значення метрології для суспільства.

Немає сумнівів у тому, що метрологія та наука взаємопов’язані і що здатність виконувати більш досконалі вимірювання завдяки метрології відкриває нові можливості для розвитку науки і техніки. Забезпечення єдності вимірювань є одним із пріоритетних напрямків політики держави незалежно від її географічного розташування чи політичного устрою, оскільки потреби у точних вимірюваннях охоплюють широкий спектр застосування – від щоденних вимірювань на виробництві, бензо- або газозаправних станціях або у коледжах і університетах до найбільш складних вимірювань, що проводяться у лабораторіях національних або міжнародних еталонів.

Сьогодні  роль метрології зростає у самих різних сферах життя, таких, як розробка і промислове використання новітніх технологій, охорона навколишнього середовища, створення нових видів енергоресурсів і енергозбереження, охорона здоров'я, транспорт і зв'язок. Розвиток метрології сприяє прогресу.

В Україні реалізація стратегії розвитку державної метрологічної системи здійснюється в тісному взаємозв'язку із загальним курсом реформ та вимог глобальної метрологічної системи. А враховуючи вступ до СОТ, на даний час здійснюються активні роботи щодо подолання технічних бар’єрів у торгівлі та взаємного визнання вимірювань і випробувань.

Скільки існує цивілізація, стільки проводяться вимірювання. Надійні ваги і міри були в компетенції держави з давніх давен. Практика ремесел, торгівлі, будівництва в Київській Русі ХІ століття привела до створення системи мір, яка задовольняла потреби того часу та виявилася досить стійкою протягом ряду століть. Метрологія стала важливим елементом культурного надбання цивілізації.

Для підтримання єдності встановлених мір ще в давні часи використовувались еталонні міри. Відношення до еталонів було бережливим. В одному із указів Петра I було написано: "В Военном и морском ведомствах осмотрительно наблюдать, чтоб весы и меры везде были правдивые и истинные и никто б через оные вреда не учинил".

У 2002 році Україна стала асоційованим членом найвищого органу міжнародної Метричної Конвенції – Генеральної конференції, яка збирається один раз на 6 років для вирішення актуальних питань вдосконалення метричної системи.

У зв’язку із вступом України до Світової організації торгівлі перед Україною постає ряд завдань. Відсутність взаємного визнання результатів вимірювань і випробовувань є суттєвим технічним бар’єром у торгівлі. Це призводить до дублювання вимірювань і випробовувань у країнах, що займаються експортом та імпортом.

altВизнаючи, що еквівалентність результатів вимірювань і їх визнання владними структурами країн – торговельних партнерів допоможе зменшити вплив технічних бар’єрів у торгівлі, Міжнародний комітет мір та ваги розробив Угоду про взаємне визнання національних еталонів і сертифікатів калібрування та вимірювань, що видаються національними метрологічними інститутами. Україна приєдналася до цієї Угоди у 2003 р.

Метрологічні роботи зі зберігання і передачі розмірів одиниць фізичних величин безпосередньо вимірювальним приладам підприємств, установ, організацій виконують державні метрологічні центри, що входять до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. В Київській області – це Державне підприємство "Київський обласний науково–виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" (ДП «Київоблстандартметрологія»), який розташовано за адресою: м. Біла Церква, вул. Січневого прориву, 84, тел.: (0456) 34–71–73

 

 

alt alt

Святкуючи Всесвітній день метрології, фахівці-метрологи можуть пишатися своїми значними досягненнями. Невелика кагорта метрологів державної метрологічної служби та метрологічних служб міністерств і відомств сумлінно виконують свою справу, продовжуючи вдосконалювати і гармонізувати вимірювання на користь всім верствам суспільства.

Бажаємо всім колегам-метрологам нових успіхів у професійній діяльності на благо наших громадян і всього українського суспільства!

stat24 -счетчик посещаемости сайта
20 травня - Всесвітній День Метрології