www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Важливі питання щодо державного метрологічного контролю автомобільних електронних таксометрів

altНа сьогоднішній день все більшого поширення набуває послуга з перевезення  пасажирів у таксі, відкриваються нові таксопарки, збільшується кількість фірм та фізичних осіб підприємців, що здійснюють даний вид послуг.

Згідно Закону України «Про автомобільний транспорт» і «Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» автомобілі таксі мають бути обладнані таксометрами і їх водії повинні здійснювати розрахунки за перевезення у відповідності з показниками лічильника.

Таксометри, що виконують фіскальні функції як електронні реєстратори, відповідають вимогам Закону У країни від 06.07.1995 р. №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та «Технічним вимогам до електронних таксометрів», затверджених рішенням Голови Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України від 17.05.2004 р., повинні відповідати вимогам Технічного регламенту «Щодо суттєвих вимог до засобів вимірювальної техніки», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2009р. та вимогам Закону України від 15.06.2004р. №1765-IV «Про метрологію та метрологічну діяльність» у частині їх повірки або державної метрологічної атестації.

altТаким чином, таксометри автомобільні є засобами вимірювальної техніки та відповідно до Технічного регламенту щодо суттєвих вимог до засобів вимірювальної техніки підлягають повірці.

Повірка таксометрів автомобільних (встановлення придатності до застосування на підставі результатів контролю їх метрологічних характеристик) є обов`язковою процедурою, яка проводиться один раз на рік.

Але на жаль, і до теперішнього часу в Київській області, як і в Україні вцілому, ці вимоги ігноруються не тільки на стадії проведення державного метрологічного контролю (тобто повірки чи державної метрологічної атестації), але і на стадії встановлення таксометрів у автомобілях, які здійснюють пасажирські перевезення.

Органи, які надають дозволи на право проведення діяльності, пов’язаної з перевезеннями пасажирів у таксі, а також ті, які повинні контролювати цю діяльність, не звертають взагалі ніякої уваги на вимоги щодо встановлення та державного метрологічного контролю таксометрів, що приводить до безконтрольного та неякісного надання послуг з перевезення пасажирів. Практично у всіх регіонах та районах Київської області таксі здійснюють свою діяльність без застосування таксометрів.

Дуже важливо, щоб таксометр правильно рахував відстань та загальну вартість поїздки конкретним автомобілем. Точність роботи залежить від константи (кількість імпульсів за один пройдений кілометр конкретним автомобілем), яка в свою чергу залежить від технічних даних автомобіля. Наприклад, коли на автомобілі замінили гуму більшого розміру на менший, кількість імпульсів збільшиться і прилад буде швидше рахувати подолану відстань, ніж насправді, тобто споживач заплатить дорожче.

Зміна технічних даних автомобіля впливає на метрологічні характеристики приладу, тому перевізник повинен звернутися у сервісний центр для переналаштування таксометра та після цього подати прилад на повірку. Цей засіб вимірювальної техніки вимагає точного та відповідального налаштування під конкретний автомобіль. Якщо з таксометром все гаразд, за результатами повірки видається свідоцтво про повірку, а сам прилад пломбується.

altТаксисти повинні знати, що застосування не повірених таксометрів - це порушення правил застосування засобів вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, яке тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та громадян - суб‘єктів підприємницької діяльності.

Нагадуємо, в таксі обов‘язково повинен бути таксометр, по-простому - лічильник. Причому, такий прилад повинен бути обов‘язково опломбований, або повинно бути нанесене тавро, яке виключає доступ до механізму таксометра без пошкодження тавра. Адже не опломбований таксометр може мати зовсім невірні настройки і нараховувати все що завгодно.

На сьогодні повірку електронних таксометрів у Київській області здійснює ДП «Київоблстандартметрологія», яке уповноважене на цю діяльність (свідоцтво про уповноваження ПК-006 - 2014).

З питань повірки таксометрів підприємства, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять діяльність, пов'язану з виробництвом, ремонтом, продажем і прокатом таксометрів, а також безпосередньо організації та фізичні особи що здійснюють послуги перевезення пасажирів у таксі просимо звертатися за адресою:

Київська обл., м. Біла Церква, вул. Січневого прориву 84. (Відділ державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки механічних та геометричних величин).

Та за тел.: (0456) 34-70-61, 34-71-73.

 

Для довідки: В країнах ЄС вимоги до таксометрів регламентуються стандартом, прийнятим Європейським комітетом зі стандартизації. Ідентичний стандарт було прийнято в Україні 2001 року, також на таксометри, що реєструються в Україні, поширюються відповідні технічні вимоги. Цей стандарт визначає електронний таксометр наступним чином:

Електронні таксометри — Прилади, які, як правило, установлюють у таксі, і які, головним чином за допомогою електронних засобів, обчислюють і показують суму, яку потрібно сплатити за використання таксі, на основі вимірювання відстані поїздки (пробігу) і тривалості наймання.

stat24 -счетчик посещаемости сайта
Важливі питання щодо державного метрологічного контролю автомобільних електронних таксометрів