www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Метрологічне забезпечення приладів обліку електроенергії

Друк

altОстанніми роками особливої актуальності набула проблема безперебійності та надійності енергопостачання, а також, достовірність обліку електричної енергії. Ці життєво необхідні завдання вирішуються застосуванням сучасних високоточних лічильників електричної енергії, що можливе лише при їх відповідному метрологічному забезпеченні.

Лічильник електричної енергії – електричний вимірювальний прилад, засіб обліку спожитої електричної енергії змінного або постійного струму. Загальноприйнята одиниця виміру спожитої електричної енергії – кіловат-година, яка дорівнює сумі енергій, що використовуються при навантаженні в один кіловат протягом однієї години.

Види лічильників для обліку електричної енергії

altБудь-який тип електролічильника розрахований на певний відповідний тип мережі живлення. Розрізняють однофазні і трифазні лічильники. Однофазні лічильники застосовуються для обліку електроенергії у споживачів, живлення яких здійснюється однофазним струмом (в основному, побутових). Для обліку електроенергії трифазного струму застосовуються трифазні лічильники.

altТрифазні лічильники можна класифікувати таким чином: по роду вимірюваної енергії – на лічильники активної та реактивної енергії. Залежно від схеми електропостачання, для якої вони призначені,– на трьохпровідні лічильники, що працюють в мережі без нульового проводу, і чотирипровідні, що працюють у мережі з нульовим проводом.

По класу точності обліку електроенергії лічильники активної енергії діляться на  0,5; 1,0; 2,0; , а лічильники реактивної енергії – на класи 1,5; 2,0 . Клас точності лічильника визначає найбільшу припустиму відносну похибку лічильника у відсотках за нормальних умов роботи.

Що таке повірка лічильників

Відповідно до статті 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» у період експлуатації прилади обліку повинні обов’язково проходити періодичну повірку, тобто контроль метрологічних характеристик. Періодичність повірки встановлюється під час державних приймальних випробувань та, як правило, вказується в супровідній документації: паспорті, інструкції з експлуатації тощо.

Електронні прилади обліку електроенергії повіряються не рідше 1 разу на 6-16 років (у залежності від типу лічильника), індукційні (класу точності 2,0) - не рідше 1 разу на 4 років.

altЗгідно з положеннями пунктів 38 та 40 Правил користування електричною енергією для населення, на енергопостачальника покладені обов’язки щодо здійснення планової повірки, обслуговування, ремонту і заміни приладів обліку, які проводяться в терміни, встановлені нормативно-технічними документами та договором про користування електроенергією.

Періодичні технічні обслуговування та періодична повірки лічильників – дуже важливі заходи щодо забезпечення достовірного обліку спожитих енергетичних ресурсів. Засіб вимірювальної техніки з терміном повірки, що минув, може показувати недостовірні дані, і зовсім не обов’язково, в сторону зменшення.

Хто здійснює повірку лічильників

altПовірку засобів вимірювальної техніки мають право проводити організації, що пройшли уповноваження на право проведення повірки відповідно до статті 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». На території Київської області право повірки приладів обліку має державне підприємство
ДП «Київоблстандартметрологія» та ДП «Укрметртестстандарт»

Всі роботи по повірці вказаних засобів вимірювальної техніки виконуються у відділі Державного метрологічного контролю за засобами електротеплотехнічних велечин (ДМК ЗВТ ЕТТВ)
ДП «Київоблстандартметрологія» фахівцями високої кваліфікації, які мають спеціальну підготовку і великий досвід роботи на обладнаних і атестованих робочих місцях. Роботи по повірці засобів вимірювальної техніки виконуються в приміщеннях, які в повному обсязі відповідають вимогам для виконання метрологічних робіт. Право на проведення повірки (калібрування) засобів вимірювальної техніки підтверджено свідоцтвом про уповноваження Міністерства економічного розвитку і торгівлі України №ПК 006-2014 від 12.06.2014

stat24 -счетчик посещаемости сайта
test