www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Контроль освітленості - забаганка чи необхідність?

Друк

altЗ давніх часів світло асоціюється із затишком, захистом, надійністю, воно дає силу і радість. Тому людина інстинктивно прагне наповнити квартиру світлом. Від рівня освітленості залежить її здоров'я, опірність організму стресам, втомі, фізичним та розумовим навантаженням.

Значну частину часу сучасна людина проводить на роботі. Адже на відміну від житлових приміщень або розважальних - виробничі приміщення чи офісні заклади відзначені не просто масовим перебуванням людей, а й напруженою багатогодинною працею.

 Підраховано, що протягом дня співробітник офісу 10 000 разів переводить погляд з документа на клавіатуру або на екран комп'ютера.

Кожен другий співробітник офісу рано чи пізно стає володарем так званого «зорового синдрому», який виникає через постійні перевтоми. Що стосується виробничих приміщень неправильне освітлення може бути причиною травматизму: погано освітлені небезпечні зони, сліпучі лампи, різкі тіні погіршують або викликають повну втрату зору, орієнтації. Неправильна експлуатація освітлювальних установок в пожежонебезпечних цехах може привести до вибуху, пожежі і нещасних випадків.

За даними міжнародної комісії з освітлення, завдяки поліпшенню освітленості приміщень можна збільшити ефективність роботи співробітників на 3-11%. Природне освітлення переважніше, так, як сонячне світло найбільш сприятливе для людини. При недоліку природного освітлення використовують штучне і змішане освітлення. В Україні головним документом, що встановлює параметри освітлення, є «Будівельні норми і правила» СНиП 23-05-95. Крім цих норм, існують Санітарні правила і норми СаНПиН 2.21/2.1.1.1278-03 і безліч галузевих норм.

Освітлення потребує систематичного догляду, правильної експлуатації освітлювальних установок та контролю освітленості на робочих місцях не менше одного разу на рік. Основними приладами для контролю та вимірювання освітленості на робочих місцях є люксметри типу Ю-16, Ю-17, Ю-116, Ю-117. Вони відрізняються границями вимірювання та зовнішнім видом. Періодичність повірки приладів відповідно до державного реєстру становить 1раз на рік. Повірка приладів спрямована на забезпечення єдності вимірювання усіх галузей діяльності виробництва та призначена для перевірки точності вимірювання.

На виконання Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» всі підприємства, організації зобов’язані своєчасно (з урахуванням міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку.

ДП «Київоблстандартметрологія» проводить повірку приладів контролю освітлення люксметрів типу Ю-16, Ю-17, Ю-116, Ю-117 в необхідному, для замовників, об’ємі. За додатковою інформацією запрошуємо Вас звертатися по телефону (0456) 34-75-41.

stat24 -счетчик посещаемости сайта
test