www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Сучасні аналізатори крові

Друк

altДля того щоб отримати повне уявлення про роботу того чи іншого органу тіла людини, вже не одне десятиліття успішно застосовують метод біохімічного аналізу крові. Біохімічний аналіз крові не тільки розкриє повну картину функціонування того чи іншого органу, а й розповідає який з органів погано справляється зі своїм завданням і працює не так, як належить.

 Методи біохімічного аналізу дають можливість поставити достовірний діагноз генетичних ферментопатій (непереносимість різних цукрів, деяких амінокислот). Крім того в біохімії широко застосовують седиментацію, оптичні та електрохімічні методи, різні види хроматографії, радіоімунні дослідження тощо. Існують певні норми біохімічного аналізу крові – тобто та кількість показників, яка повинна бути притаманна крові людини певного віку і статі. Це статистично встановлені показники здорових людей. Відхилення від цих показників - симптоми різноманітних порушень в діяльності організму, збій в роботі певних органів або систем.

alt Сучасна лабораторна діагностика існує завдяки розвитку даного напрямку і активно застосовує величезну кількість діагностичних методик. Найбільш широке поширення в повсякденних дослідженнях, що визначають основні параметри біохімії, такі як: сироватки крові; ферменти плазми; електроліти плазми крові та ін., засновані на спектрофотометричному методі. Серед аналізаторів, які застосовуються для проведення даних аналізів, можна виділити три основні групи: автоматичні біохімічні аналізатори, напівавтоматичні біохімічні аналізатори та спектрофотометри.

Напівавтоматичні біохімічні аналізатори, хоч і вимагають участі в роботі з ними лікаря-лаборанта, але зводять його функції до мінімуму. Оператор тільки змішує реагенти і готує проби. Дослідження прилад проводить самостійно, лише видаючи запити про необхідність долучення наступної проби. Розрахунок результатів в напівавтоматичних біохімічних аналізаторах проводиться за наперед заданим оператором алгоритмом і в заздалегідь певних одиницях, після чого інформація, також, в автоматичному режимі, видається на дисплей приладу.

Більш прогресивні біохімічні аналізатори напівавтоматичного типу здатні зробити верифікацію і відбракувати результати досліджень, які будуть визнані недостовірними, або проінформувати про результати оператора. Результати досліджень можуть бути виведені на монітор, роздруковані на принтері або збережені за допомогою різних електронних записуючих пристроїв.

Автоматичні біохімічні аналізатори є найбільш прогресивними приладами і зручними з точки зору повсякденної експлуатації. Назва категорії устаткування говорить сама за себе. Робота з ними вимагає мінімальної участі оператора. Лікар-лаборант контролює процес програмування тестів і встановлює послідовність визначення тих чи інших параметрів. Всі інші операції здійснюються в повністю автоматичному режимі.

При використанні спектрофотометрів оператор виконує підготовчі операції в ручному режимі. Зокрема, він готує реагенти, змішує і вносить зразки, встановлює черговість проведення тестів і т.п. Саме через це дані методики називаються «мануальними» або «ручними». Відмінності у спектрофотометрів мінімальні і зводяться до наявності або відсутності тих чи інших додаткових сервісних функцій, таких наприклад, як термостатирування проби, автоматичне вирахування бланка, виведення результатів на дисплей або на друковану стрічку, і т.п.

altУ порівнянні з напівавтоматичними аналізаторами, а тим більше мануальними методами досліджень автоматичні біохімічні аналізатори мають цілу низку незаперечних переваг. В першу чергу це звичайно висока продуктивність і швидкість обробки проб і результатів аналізу, а так само мінімальна витрата реагентів за рахунок автоматизованого змішування і подачі реагентів.

Основним критерієм вибору біохімічного аналізатора є все ж закладені в ньому аналітичні можливості. Велика частина приладів пропонованих сьогодні різними компаніями можуть робити не тільки тести по кінцевій точці, реєструвати кінетику фермент-субстратної взаємодії, а так само визначати інші, специфічні параметри по калібрувальним кривим, які можуть бути закладені в його програму спочатку або введені в процесі визначення.

Оцінити закладені в біохімічному аналізаторі математичні функції і можливості медичному закладу допомагають державні науково-виробничі центри стандартизації, метрології та сертифікації. Одним із таких органів в Київській області є ДП «Київоблстандартметрологія»

Для контролю метрологічних характеристик біохімічних анлізаторів ДП «Київоблстандартметрологія» має достатню матеріально-технічну базу: комплект світлофільтрів КС-102,КСС-02, КНП-01, комплект мір спектрального коефіцієнту пропускання та інші. Всі міри, які використовуються для повірки даних ЗВТ атестовані у ДП «Укрметртестстандарт» в якості робочих еталонів. Таким чином наше підприємство намагається метрологічно забезпечити повірку медичних аналізаторів всіх типів. Хочу ще раз звернути увагу мед. працівників, що прилади які застосовуються для клінічних та біохімічних досліджень і занесені до Державного реєстру України підлягають обов'язковій державній повірці. Міжповірочний інтервал цих приладів складає 12 місяців. Прилади, які ввезені на територію України і не занесені до реєстру підлягають метрологічній атестації.

Повірка приладів спрямована на забезпечення єдності вимірювання та призначена для перевірки точності результатів вимірювань.

За додатковою інформацією - звертатися по телефону (04563) 4-75-41.

                                                                                                   Провідний інженер відділу
                                                                                                           ДМК ЗВТ ЕТТВ - Макієнко Л.П.

 

stat24 -счетчик посещаемости сайта
test