www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Всесвітній день води та водних ресурсів

Друк

altЩороку 22 березня з метою зосередження уваги на важливості доступу до прісної води, а також популяризації методів сталого використання прісноводних ресурсів проводиться Всесвітній день водних ресурсів.

Кожного року Всесвітній день водних ресурсів підкреслює певний аспект проблеми забезпечення прісною водою. Цього року темою Всесвітнього дня водних ресурсів стала «Вода та сталий розвиток».

Ідея святкування Всесвітнього дня водних ресурсів була висунута в 1992 році на Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро. Державам було запропоновано присвячувати цей день проведенню конкретних заходів, таких, як підвищення обізнаності громадськості за допомогою випуску та розповсюдження документальних матеріалів, організації конференцій, «круглих столів», семінарів та виставок, що стосуються збереження та освоєння водних ресурсів.

altЯке ж значення має вода? Вода - це здоров'я, природа, урбанізація, промисловість, енергетика та багато, багато іншого. Життя без води не можливе! А чиста вода сьогодні неможлива без стандартів.

Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) розроблено більше 500 міжнародних стандартів для забезпечення безпеки і сталого розвитку, якості та вимірювань у водному сфері. Ці документи зібрали знання сотень експертів з країн-членів ISO та інших організацій, що працюють з ISO. Нижче наведені основні з них:

Системи водопостачання та водовідведення:

- ISO 24510 «Діяльність, пов'язана з послугами питного водопостачання та видалення стічних вод. Настанови з оцінки та поліпшенню послуги, що надається споживачам»;

- ISO 24511 Діяльність, пов'язана з послугами водопостачання та видалення стічних вод. Настанови для менеджменту комунальних підприємств та оцінки послуг видалення стічних вод»;

- ISO 24512 «Діяльність, пов'язана з послугами водопостачання та видалення стічних вод. Настанови для менеджменту систем питного водопостачання та оцінці послуг питного водопостачання».

Документи призначені для поліпшення обслуговування і є найважливішими для забезпечення питною водою.

Забезпечення доступу до води під час кризи. В даний час розробляється серія стандартів:

- ISO 24518 «Діяльність, пов'язана з питною водою та водовідведенням. Антикризове управління водоканалів»;

- ISO/TS 24520 «Діяльність, пов'язана з питною водою та водовідведенням. Антикризове управління. Технічні аспекти»;

- ISO/TR 24525 «Діяльність, пов'язана з питною водою та водовідведенням. Антикризове управління. Приклади антикризового управління, яке практикується».

Водний слід:

ISO 14046 «Екологічний менеджмент. Водний слід. Вимоги та керівні принципи» призначений для організації ефективного використання води та уникнення втрат.

Повторне використання стічних вод при зрошенні:

Розробляється стандарт ISO 16075 «Керівництво з використання стічних вод для іригаційних проектів».

Крім того, дослідження води на наявність бактерій, вимірювання її чистоти стало можливим завдяки стандартам ISO на відбір проб, звітність і контроль, а стандарти гідрометрії дозволяють робити надійні вимірювання для планування та збереження водних ресурсів.

Це лише невелика частка стандартів, опублікованих Міжнародною організацією зі стандартизації ISO та їх розвиток буде продовжуватися, щоб зробити воду чистою та безпечною. Тому, що вода - це життя!

За матеріалами пресслужби ДП "Укрметртестстандарт"

stat24 -счетчик посещаемости сайта
test