www.bcdst.kiev.ua

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Інформація

 • altДо відома фізичних осіб підприємців, підприємств, установ та організацій області!

   

  03 січня 2015 р. набув чинності

  новий Закон України «Про стандартизацію»

  Детальніше...
 • Детальніше...
 • Детальніше...
 • ION licenziyaПЕРЕОФОРМЛЕНО ЛІЦЕНЗІЮ НА  ДІЯЛЬНІСТЬ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ РАДІОАКТИВНИХ МАТЕРІАЛІВ 

   В рамках виконання робіт, пов'язаних з проведенням державного метрологічного контролю засобів вимірювальної техніки іонізуючого випромінювання на виїзді до замовників,... 

  Детальніше...

Анонси

 • Детальніше...
 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...

До відома підприємств

 •  

  Детальніше...
 • altПРОВОДИМО КОНТРОЛЬ

  експлуатаційних параметрів рентгенівського обладнання медичного та технологічного призначення з метою визначення відповідності їх встановленим нормам та придатності до застосування

  Детальніше...
 • altДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВ – ВИРОБНИКІВ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ! 

  Впровадження систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів -  вимога Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» 

  Детальніше...

Телефон гарячої лінії (04563) 4-71-73 ... Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Питання та пропозиції щодо роботи ДП "Київоблстандартметрологія" Ви можете подати за телефоном (04563) 4-71-73 та на Email: office@centr.bcdst.kiev.ua

Вимірювач артеріального тиску. Як зробити правильний вибір?

Друк

altАртеріальний тиск є одним з важливих показників здоров'я людини, тому його треба правильно вимірювати.Через велике різноманіття моделей гостро постає проблема оптимального вибору засобу вимірювання. Необхідно враховувати особливості кожного з них, а також дотримуватись правил, і головне, користуватися лише повіреним приладом!

Прилади для вимірювання артеріального тиску називають по-різному: тонометри, вимірювачі тиску, монітори кров'яного тиску тощо. Вони вимірюють систолічний (верхній) тиск, з яким кров виштовхується із серця, і діастолічний (нижній) тиск, з яким кров надходить у серце. Важливим є не лише значення цих тисків, але й різниця між ними.

Існує 2 основних види тонометрів:

- механічні;

- електронні.

altНайпоширенішими є механічні тонометри.

Значення тиску відлічують на шкалі вимірювальної головки. "Верхній" тиск відповідає першому стрибкоподібному руху стрілки, а "нижній" – коли стрілка закінчує "стрибати". Щоб уловити цей момент на слух, медичні працівники використовують стетоскоп.

Переваги механічних тонометрів:

- відносно низька ціна;

- не потребує додаткового живлення;

- проста конструкція тонометра забезпечує його високу надійність та довговічність.

Основним недоліком механічного вимірювача тиску є вплив людського фактору на результат вимірювань. Тому точність може "кульгати". Таким приладом важко користуватись літнім людям, чи особам з поганим зором. Проте механічний тонометр добре підходить для людей з вираженим порушенням ритму скорочень серця, адже не чутливий до цього явища.

altЕлектронні тонометритеж бувають 2-ох типів: напівавтоматичні (нагнітання повітря в манжету здійснюється за допомогою груші вручну) та автоматичні (нагнітання повітря здійснює компресор). В електронних тонометрах результат вимірювання відображається на екрані.

Переваги:

- простий у використанні, тому краще підходить літнім людям;

- виключений людський фактор у зчитуванні результатів вимірювання;

Проте крім суттєвих переваг існують і вагомі недоліки:

- вбудований датчик електронного тонометру налаштовано на певну силу удару пульсової хвилі, що ускладнює використання цього приладу людьми з вираженим порушенням ритму скорочень серця.

- дещо вища ціна.

altОсновні правила вибору тонометра:

- тонометр повинен бути повірений (див. позначку в паспорті);

- як і будь-який інший товар, тонометр повинен бути сертифікований, мати гарантію та інструкцію на зрозумілій мові;

- для людей з порушеним ритмом серця краще відмовитись від купівлі електронного тонометра;

якщо Ви зупинили свій вибір на механічному тонометрі, то бажано щоб механічна голівка мала металевий корпус, це підвищить надійність приладу.

Щоб зробити правильний вибір, купуйте вимірювачі лише перевірених виробників.

Для механічних тонометрів це: ММТ-1, ММП-50, ММТ-3 та ММТ-3-01 (Росія), "Romed" (Голандія), "Microlife" (Тайвань), "LittleDoctor" (Сінгапур).

Для електронних тонометрів: AND (Японія), Nihon (Японія), Rossmax (Китай), MedicalTechnology (США), Microlife (Тайвань), OnboElektroniс (Китай).

stat24 -счетчик посещаемости сайта
test