Посада
Прізвище, ім’я, по батькові
Телефон/Email
Начальник метрологічного комплексуМалиш Лариса Юріївна(0456) 34-75-28
office@centr.bcdst.kiev.ua
Начальник відділу повірки і калібрування засобів вимірювальної технікиНовіков Сергій Віталійовичoffice@centr.bcdst.kiev.ua

ДП “КИЇВОБЛСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” уповноважено на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (свідоцтво про уповноваження № П-25-2019 від 07 червня 2019 р.).

Згідно з вимогами Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, законодавчо регульовані ЗВТ, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці і повірці після ремонту.

Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які підлягають періодичній повірці, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 374.

Повірка проводиться відповідно до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації, і оформлення її результатів, затвердженого наказом Мінекономрозвитку України від 08.02.2016 № 193, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.02.2016 за № 278/28408.

Законом України від 06.06.2019 № 2740-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання”, зокрема до Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, з якого виключено частину сьому статті 17. Вона передбачала проведення на добровільних засадах повірки ЗВТ, які не застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології та перебувають в експлуатації.

Також наказом Мінекономрозвитку від 16.04.2019 № 642 внесені зміни до наказу Мінекономрозвитку від 08.02.2016 № 193 “Про затвердження Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів“. Зокрема, з документу виключено пункт 3, який установлював, що цей Порядок може використовуватись під час повірки на добровільних засадах ЗВТ, які не застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології та перебувають в експлуатації.

Зазначені положення виключені із законодавства про метрологію і метрологічну діяльність у зв’язку з неоднозначністю їх застосування, а саме, можливістю віднесення послуг з повірки ЗВТ, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології до повірки ЗВТ, які не застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, і навпаки.

Здійснюючи свою діяльність ДП “КИЇВОБЛСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” дотримується вимог чинного законодавства України, у тому числі у сфері технічного регулювання. Тому, з метою уникнення непорозумінь, пов’язаних з вищезазначеними змінами законодавства, ДП “КИЇВОБЛСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” з 01.01.2020 ПРИПИНЯЄ надання замовникам послуг з повірки ЗВТ, які не застосовуються в сфері законодавчо регульованої метрології.

З метою забезпечення єдності вимірювань на підприємствах та в організаціях, а також достовірності результатів вимірювань, ДП “КИЇВОБЛСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” пропонує замовникам для ЗВТ, які не застосовуються в сфері законодавчо регульованої метрології:
— послуги з калібрування з наданням відповідних свідоцтв;
— послуги з контролю метрологічних характеристик ЗВТ, які не застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології з наданням відповідних протоколів.

Ці послуги надаватимуться на добровільних засадах. Рішення щодо вибору замовник приймає самостійно.

КОНТАКТИ в м.Біла Церква:
Начальник метрологічного комплексу – Малиш Лариса Юріївна
Тел.: (0456) 34-75-28, email: office@centr.bcdst.kiev.ua
Відділ приймання та видачі ЗВТ – тел.: (0456) 34-75-41
КОНТАКТИ Київської філії:
вул. Олексія Терьохіна 8а, м. Київ
Начальник відділу метрологічного забезпечення вимірювань – Новіков Сергій Віталійович
Тел.: (044) 468-51-01
Email: office@kfsm.kiev.ua

Замовити зворотній дзвінок та отримати консультацію:

Уточніть, які послуги вас цікавлять? *


X