Національне агентство з акредитації України (НААУ) отримало позитивне рішення від Ради Європейської кооперації з акредитації (ЕА) з Багатосторонньої угоди (EA MAC) за підсумками паритетного оцінювання, яке проводилось у червні 2023 року. Це оцінювання підтвердило статус НААУ як підписанта Багатосторонньої угоди EA MLA у сферах калібрування, випробування, медичних досліджень, інспектування, сертифікації систем менеджменту, сертифікації продукції та сертифікації персоналу.
НААУ також розширило свій статус підписанта Багатосторонньої угоди EA MLA, отримавши визнання у сфері валідації та верифікації. Це означає, що діяльність НААУ є повністю еквівалентною діяльності будь-якого іншого національного органу з акредитації — члена ЕА у відповідній сфері акредитації.
“Це визнання спрощує доступ українських підприємств на світовий ринок, відкриваючи нові можливості для експорту продукції. Також воно підкреслює готовність української інфраструктури якості до інтеграції з європейськими ринками, що є необхідним для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА).”- зазначив заступник Міністра економіки України Віталій КІНДРАТІВ.
Група європейських аудиторів високо оцінила роботу НААУ та ефективність коригувальних дій за результатами попередніх оцінок. Це свідчить про високу якість роботи агентства та еквівалентність української та європейської систем акредитації.
Це визнання є важливим кроком у зміцненні позицій України на світовій арені та сприятиме розвитку світової економіки, збільшуючи обсяг міжнародного товарообігу.
Довідково :Європейська кооперація з акредитації (ЕА) – це організація, що об’єднує національні органи з акредитації країн Європи. Її мета – забезпечити єдність та взаємне визнання результатів акредитації та оцінки відповідності по всьому континенту, сприяючи таким чином усуненню технічних бар’єрів у торгівлі. EA відіграє ключову роль у створенні єдиного ринку в Європі, гарантуючи, що продукти та послуги відповідають єдиним високим стандартам якості та безпеки.
EA MLA (Багатостороння угода про визнання) – це підписана угода між членами EA, згідно з якою сторони, які її підписали, визнають і приймають еквівалентність систем акредитації, а також надійність результатів оцінки відповідності, що знижує потребу в повторних перевірках і спрощує торгівлю між країнами, які підписали цю угоду. Це зміцнює довіру до результатів оцінки відповідності, що надані акредитованими органами, сприяючи економічній співпраці та розвитку.
Джерело: http://surl.li/lyavnv