За 2020 рік ми разом з Вами дізнались багато «нового»:
1. Що таке «коронавірус».
2. Вивчили поняття «Самоізоляція вдома»
3. Навчились майже рік носити захисні маски.
4. Відкрили палітру ароматів антисептиків.
5. Зрозуміли, в якій з 4-х карантинних зон ми живемо сьогодні.
6. Стали більше слідкувати за своїм здоров’ям.
Можливо, ви вже втомилися жити в страху перед COVID-19. Якщо так, то ви не одні. Місяць за місяцем люди змушені пристосовуватися до нових обставин. Якщо ви відчуваєте втому від цієї пандемії, не опускайте рук. Можливо декілька порад допоможуть багатьом людям давати собі раду в цей нелегкий час.
Пандемічна втома — це не медичний термін. Це вислів, яким описують природну реакцію людей на довготривалу непевність і на зміну звичного способу життя, спричинену пандемією. Кожна людина реагує на таку ситуацію по-різному. Але є кілька спільних ознак пандемічної втоми:
- брак мотивації, апатія
- зміни у звичках харчування і сну
- дратівливість
- стрес від виконання звичних справ
- труднощі з зосередженістю
- почуття безнадійності
Втома від пандемії може бути небезпечною як для нас самих, так і для тих, хто нас оточує. Якщо піддатися цій втомі, то можна втратити бажання дотримуватися запобіжних заходів, пов’язаних з COVID-19. З часом ми можемо почати применшувати загрозу вірусу навіть попри те, що він продовжує поширюватися і забирати життя. Дедалі більше людей втомлені від численних обмежень, їм хочеться більше свободи, через що вони наражають на небезпеку себе та інших.
Поради, які вам допоможуть.
1. Дотримуйтесь фізичної дистанції, але не уникайте спілкування. Спілкуйтеся з друзями через відеозв’язок, по телефону, пишіть їм листи чи текстові повідомлення у соціальних мережах. Робіть щось приємне для друзів, так трохи розбавите сірі будні.
2. Якнайкраще використовуйте теперішні обставини. Не зациклюйтесь на тому, чого ви не можете зараз робити. Шукайте нові можливості. Наприклад, займіться тим, до чого у вас раніше не доходили руки. Можливо, ви завжди хотіли проводити більше часу з рідними чи присвятити його якомусь хобі.
3. Розплануйте свій час. Багато хто почуває себе спокійнішим і радіснішим, коли дотримується певного розпорядку дня. Складіть графік, взявши до уваги теперішні обставини. Виділіть конкретний час для виконання роботи, а також для хатніх справ. Не забудьте про інші корисні заняття, як-от спілкування з рідними, прогулянки та фізичні вправи. Час від часу переглядайте цей графік і, якщо необхідно, змінюйте його.
4. Пристосовуйтеся до пори року. Через зміну пори року може бути менше нагод бувати на свіжому повітрі і на сонці. А це так потрібно для фізичного та емоційного здоров’я! Взимку, якщо можливо, зробіть перестановку в кімнаті чи на робочому місці, щоб отримувати більше сонячного світла. Плануйте частіше бувати надворі навіть у холодну погоду. Для цього придбайте теплий зимовий одяг. З наближенням літа люди більше часу проводитимуть надворі, тому будьте обережні. Подумайте, де ліпше відпочивати, щоб уникати скупчення людей.
5. І далі дотримуйтеся запобіжних заходів. COVID-19 — смертоносний вірус. Регулярно ознайомлюйтеся з вказівками із надійних джерел і дотримуйтеся їх. Думайте про те, як ваші вчинки можуть вплинути на вас, ваших рідних та інших людей.
Зосереджуйтеся на позитивних моментах життя. Завдяки цьому ви будете відчувати радість, незважаючи на труднощі.
Дотримуйтесь запобіжних заходів і не поспішайте робити висновок, що вони зайві.
Існує багато історій про те, що під час карантину люди отримали змогу проходити навчальні курси, вивчати щось нове чи просто розвиватись. Але це бажання могло б виникнути не лишень від того, що на це з’явився час, а від того, що структуруючи свій день таким чином, вводячи нові ритуали замість старих, не виникало простору для паніки та страху.