На сьогоднішній день в світі гостро постає питання впливу транс-ізомерів жирних кислот харчових продуктів на організм людини, як у споживачів — любителів здорового харчування, так і у виробників якісної харчової продукції.
Сучасний ринок харчових продуктів пропонує споживачеві широкий вибір вітчизняних і імпортних продовольчих товарів. З них найбільш вживаними в нашому раціоні є жири і масла, які найчастіше фальсифікуються. Як показує практика, для фальсифікації використовують гідрогенізовані рослинні жири або їх суміші з іншими маслами, які в свою чергу містять транс-ізомери жирних кислот. Дослідження ВОЗ показують, що транс-ізомери жирних кислот не засвоюються в нашому організмі природним шляхом. Накопичуючись в організмі людини, знижують імунітет, сприяють збільшенню рівня холестерину в крові, підвищують ризик онкологічних та серцево-судинних захворювань.
Відповідно до Регламенту Комісії ЄС 2019/649 “Про внесення змін до Додатку ІІІ до Регламенту (ЄС) № 1925/2006 Європейського Парламенту та Ради щодо трансжирних кислот, крім трансжирних кислот, що містяться в жирі тваринного походження” на території Європейського Союзу та набуття чинності з жовтня 2023 року пунктів 2, 3 розділу V Наказу МОЗ України від 16.07.2020 № 1613 “Про затвердження правил додавання вітамінів, мінеральних речовин та деяких інших речовин до харчових продуктів” запроваджено регулювання вмісту трансжирних кислот, а саме: вміст трансжирних кислот не повинен перевищувати 2г на 100 г загальної кількості усіх жирів, які містяться в харчовому продукті.
Науково-випробувальна лабораторія ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА “КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ” (ДП “КИЇВОБЛСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ”), акредитована в Національному агентстві з акредитації України (НААУ) відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019, має технічні можливості та значний досвід в короткі терміни проводити випробування на вміст транс-ізомерів жирних кислот в харчових продуктах на базі сучасного, потужного, високоточного газового хроматографа PerkinElmer “Clarus 580” з полуменево-іонізаційним детектором.
Запрошуємо до співпраці промислові виробництва молочної та масложирової галузей харчової промисловості та підприємства усіх форм власності.
Чекаємо на Ваші дзвінки за телефонами: (044) 333 94 84 та (050) 388 75 35.