Вчора, 29 жовтня, відбулась онлайн-зустріч Торгового представника Тараса Качки з представниками Представництва Європейського Союзу в Україні, Генерального директорату Європейської Комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва і МСП (DG GROW) в ході якої були досягнуті домовленості з Європейською стороною про початок роботи попередньої оціночної місії ЄС стосовно готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА, «Промисловий безвіз»).
Сторони відзначили прогрес у діалозі між Україною і ЄС щодо підготовки до укладання Угоди АСАА та домовилися активізувати спільну роботу під час проведення попередньої оціночної місії експертами ЄС системи технічного регулювання, оцінки відповідності, акредитації, стандартизації та метрології України.
З метою підтримки та розвитку експорту української продукції Мінекономіки вживаються заходи щодо укладення Угоди АСАА, яка є одним з пріоритетів Президента України та Уряду у відносинах з ЄС, що передбачає відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС на основі взаємного визнання результатів робіт з оцінки відповідності на промислову продукцію.
Сторони підтвердили прагнення до прискорення процесу щодо укладання Угоди АСАА в рамках виконання зобов’язань Угоди про асоціацію.
Укладання угоди АСАА відкриває нові можливості для українського бізнесу та залучення нових інвестицій в розвиток економіки України.
ДП “КИЇВОБЛСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” підтримує прагнення Уряду та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на шляху підписання Угоди і долучає свої зусилля в даному напрямку, шляхом проведення інформаційно-роз’яснювальної діяльності серед промислових підприємств регіону, постійно інформуючи та наводячи переваги, нові можливості та перспективи від її укладання.
Також разом із іншими підприємствами системи технічного регулювання ДП “КИЇВОБЛСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ” приймає активну участь у роботі, створеної за активної підтримки Мінекономіки, комунікативної платформи з технічного регулювання на сайті якої (https://techreg.in.ua/), представники бізнесу можуть ознайомитись з актуальною інформацією з питань технічного регулювання в Україні.
Довідка:
Мета укладення Угоди АСАА: відкрити доступ промислової продукції на ринки України та країн ЄС на основі взаємного визнання результатів робіт з оцінки відповідності на цю продукцію.
Пріоритетні сектори промислової продукції для укладення Угоди АСАА:
• низьковольтне електричне обладнання;
• електромагнітна сумісність обладнання;
• машини.
Зміст Угоди АСАА:
• вимоги українських технічних регламентів до продукції є ідентичними вимогам відповідних директив ЄС;
• стандарти, що надають презумпцію відповідності вимогам технічних регламентів, та їхні переліки є ідентичними відповідним європейським гармонізованим стандартам та їх перелікам;
• вимоги до призначених органів є ідентичними вимогам до нотифікованих органів в ЄС;
• українські виробники отримають право нанесення на продукцію європейського знака відповідності СЕ;
• результати робіт з оцінки відповідності українських органів визнаватимуться в ЄС та на перспективу можуть визнаватися у Швейцарії, Норвегії, Ісландії, Туреччині, США, Канаді, Японії, Австралії, Новій Зеландії.
Перспективи Угоди АСАА:
• можливість поширення на інші сектори промислової продукції, перелічені у Додатку ІІІ Угоди про Асоціацію;
• включення до Угоди АСАА інших пріоритетних для Сторін секторів промислової продукції.